Ing.Štefan Mirga kandiduje do Európskeho parlamentu.

Keď som nedávno písal o svojich cieľoch prečo kandidujem do Europského parlamentu za politickú stranu NAJ ….., tak som sa zmienil o programe strany a o dvoch najdôležitejších problémoch a to o stave agropolitiky a o rómskej problematike, ktoré sa musia otvoriť v Európskom parlamente a otvorene jasne a pravdivo o tom hovoriť a vynútiť si riešenia.

V agropolitike hovoriť jasne o sebestačnosti v potravinách lebo sme na potraviny odkázaní a zabezpečuje životnú úroveň..

a o rómskej problematike musíme v Európskom parlamente hovoriť tiež jasne, pravdivo a razantne lebo tento problém zaťažuje celu našu spoločnosť .
Hlad, bieda, špina,choroby, devastácia životného prostredia ,v ktorom Rómovia žijú, Takto žijú stovky, tisíce Rómov na Slovensku a kto zato môže…?

Takmer 30 rokov demokracie zanechalo katastrofálny stav v tejto komunite, ktorá patrí do nasej krajiny.
Rozosiata rómska komunita po celom Slovensku nám ukazuje červene miesta hladu špiny a biedy.
Pozrime si na atlas rómskych komunít ,ktorý mimochodom jej spracovanie stalo niekoľko desiatok tisíc eur ,ktorý si zaplatil úrad pre Rómov,ktorý mal a má riešiť rómsku problematiku a vôbec nevidieť výsledky a ja sa ….nebojím vyhlásiť…., že politická strana NAJ ma silu ,ktorú by vložil a vloží na vyriešenie tejto problematiky .

Ja si aj osobne trúfam byť tomu nápomocný a aj preto kandidujem lebo si trúfam s týmto problémom v Európskom parlamente aj vystúpiť, ak budem zvolený, lebo po doterajších skúsenostiach v tomto systéme, akým sa riešila doteraz rómska problematika som presvedčený ,že nikdy neuspeje a preto musíme tento system zmeniť od základu aby to nebol výnosným pokračujúcim politickým biznisom niektorých politikov.
Každý politický biznis ide na úkor väčšiny a väčšina na to dopláca. Aby sme mohli tento stav zmeniť, budem navrhovať zmeniť prístup k riešeniu rómskeho problému ,ktorý bude ale aj v mnohom závisieť od odporúčaní európskych komisii tak ,aby naše štátne záujmy a naša ekonomika z toho aj profitovala.
Musíme Rómov dostať do ekonomiky štátu. A dôležite budú rokovania, aby sme Rómom umožnili vstup do ekonomiky,aby priniesli svojou ekonomickou činnosťou to, čo každý pracujúci občan nášho štátu a aby sa a ich životná úroveň pozdvihla a urobil sa koniec hladu,špiny a biedy.
Je pochopiteľne, že zázraky sa nedajú urobiť za krátky čas ale cieľom je poskytnúť rómskym rodinám výhody stáleho zamestnania, aj podníkanim, či remeselníckou činnosťou v našom priestore. A uvažujme o daniach,odvodoch z týchto činnosti ,ktoré by mali plynúť do štátneho rozpočtu .
Len takto môže rasť ekonomika lebo v rómskej komunite sa všetko zastavilo.
Toto musí byť centrom záujmu nás ale aj EU….trvalé zvyšovanie životnej úrovne všetkých a aj Rómov lebo ich musíme riešiť tak, aby červene miesta hladu,biedy a špiny na mape Slovenska musia vymiznúť.
Rómska populácia rastie a nemožno sa spoliehať len na poskytujúce dávky. Musíme sa tiež pripraviť aj na to,že postupom času sa k nám budu sťahovať aj iní občania iných štátov, ekonomickí či politickí migranti ,o ktorých sa bude tiež potrebné postarať a poskytujúce dávky môžu klesnúť na minimum.
Musia nastúpiť opatrenia zo zmyselnými pracovnými projektami a bez zadlženia štátu.
To je silná motivácia aj pre samotných Rómov.
Slovensko musí byt pre nich férovou krajinou. Tieto Európske voľby voľby riešia aj záujmy Rómov a je tu prvá šanca, aby sa rómske záujmy dostali na kompetentne stoly rokovania europoslancov v Bruseli .
Toto by som chcel presadzovať v Európskom parlamente …a závisí to od volebného výsledku.