Ing.Štefan Mirga kandiduje do Európskeho parlamentu.

Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Keď som nedávno písal o svojich cieľoch prečo kandidujem do Europského parlamentu za politickú stranu NAJ ….., tak som sa zmienil o programe strany a o dvoch najdôležitejších problémoch a to o stave agropolitiky a o rómskej problematike, ktoré sa musia otvoriť v Európskom parlamente a otvorene jasne a pravdivo o tom hovoriť a vynútiť si riešenia.

V agropolitike hovoriť jasne o sebestačnosti v potravinách lebo sme na potraviny odkázaní a zabezpečuje životnú úroveň..

a o rómskej problematike musíme v Európskom parlamente hovoriť tiež jasne, pravdivo a razantne lebo tento problém zaťažuje celu našu spoločnosť .
Hlad, bieda, špina,choroby, devastácia životného prostredia ,v ktorom Rómovia žijú, Takto žijú stovky, tisíce Rómov na Slovensku a kto zato môže…?

Takmer 30 rokov demokracie zanechalo katastrofálny stav v tejto komunite, ktorá patrí do nasej krajiny.
Rozosiata rómska komunita po celom Slovensku nám ukazuje červene miesta hladu špiny a biedy.
Pozrime si na atlas rómskych komunít ,ktorý mimochodom jej spracovanie stalo niekoľko desiatok tisíc eur ,ktorý si zaplatil úrad pre Rómov,ktorý mal a má riešiť rómsku problematiku a vôbec nevidieť výsledky a ja sa ….nebojím vyhlásiť…., že politická strana NAJ ma silu ,ktorú by vložil a vloží na vyriešenie tejto problematiky .

Ja si aj osobne trúfam byť tomu nápomocný a aj preto kandidujem lebo si trúfam s týmto problémom v Európskom parlamente aj vystúpiť, ak budem zvolený, lebo po doterajších skúsenostiach v tomto systéme, akým sa riešila doteraz rómska problematika som presvedčený ,že nikdy neuspeje a preto musíme tento system zmeniť od základu aby to nebol výnosným pokračujúcim politickým biznisom niektorých politikov.
Každý politický biznis ide na úkor väčšiny a väčšina na to dopláca. Aby sme mohli tento stav zmeniť, budem navrhovať zmeniť prístup k riešeniu rómskeho problému ,ktorý bude ale aj v mnohom závisieť od odporúčaní európskych komisii tak ,aby naše štátne záujmy a naša ekonomika z toho aj profitovala.
Musíme Rómov dostať do ekonomiky štátu. A dôležite budú rokovania, aby sme Rómom umožnili vstup do ekonomiky,aby priniesli svojou ekonomickou činnosťou to, čo každý pracujúci občan nášho štátu a aby sa a ich životná úroveň pozdvihla a urobil sa koniec hladu,špiny a biedy.
Je pochopiteľne, že zázraky sa nedajú urobiť za krátky čas ale cieľom je poskytnúť rómskym rodinám výhody stáleho zamestnania, aj podníkanim, či remeselníckou činnosťou v našom priestore. A uvažujme o daniach,odvodoch z týchto činnosti ,ktoré by mali plynúť do štátneho rozpočtu .
Len takto môže rasť ekonomika lebo v rómskej komunite sa všetko zastavilo.
Toto musí byť centrom záujmu nás ale aj EU….trvalé zvyšovanie životnej úrovne všetkých a aj Rómov lebo ich musíme riešiť tak, aby červene miesta hladu,biedy a špiny na mape Slovenska musia vymiznúť.
Rómska populácia rastie a nemožno sa spoliehať len na poskytujúce dávky. Musíme sa tiež pripraviť aj na to,že postupom času sa k nám budu sťahovať aj iní občania iných štátov, ekonomickí či politickí migranti ,o ktorých sa bude tiež potrebné postarať a poskytujúce dávky môžu klesnúť na minimum.
Musia nastúpiť opatrenia zo zmyselnými pracovnými projektami a bez zadlženia štátu.
To je silná motivácia aj pre samotných Rómov.
Slovensko musí byt pre nich férovou krajinou. Tieto Európske voľby voľby riešia aj záujmy Rómov a je tu prvá šanca, aby sa rómske záujmy dostali na kompetentne stoly rokovania europoslancov v Bruseli .
Toto by som chcel presadzovať v Európskom parlamente …a závisí to od volebného výsledku.