Rómovia sa tešia! Peter Pollák je novozvoleným europoslancom.

Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Peter Pollák, expert OĽANO na rómsku problematiku je novozvoleným europoslancom. Spomedzi ľudí, ktorí kandidovali za Obyčajných ľudí sa do Európskeho parlamentu dostal len bývalý poslanec NR SR a splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity.

Päť dní pre voľbami do Európskeho parlamentu líder OĽANO Igor Matovič oznámil, že odstupuje z kandidatúry v prospech Petra Polláka. Zrejme aj to spôsobilo, že sa Pollák do EP napokon aj dostal.

“Ak mi ľudia prejavia dôveru a získam mandát europoslanca, budem robiť všetko pre to, aby som hájil záujmy všetkých národností v Európskej únii,” povedal na tlačovej besede Peter Pollák.

Kampaň, podľa Petra Polláka nebola cielená na Rómov, ale na boj proti extrémizmu a na podporu všetkých národností. Pollák bol dlhé mesiace v teréne a podporu mu prejavili nielen rešpektované osobnosti, ale i populárne rómske kapely. prevzaté z gipsytv.eu